...

20 Yaş Diş Çekimi

Denizli Diş Hekimi | 20 Yaş Çekimi

20 yaş dişleri standart şekilde çekilebildiği gibi, bu dişin çekilmesi için cerrahi operasyon da gerekebilmektedir. Dişin nasıl çekileceğinin belirlenmesi için öncelikle panoramik röntgen veya tomografi çekilir ve sonrası dişin çekim şekli belirlenir. Her iki tür çekim için de ekstra bir durum yoksa lokal anestezi uygulanmaktadır.

Yirmi yaş dişleri çene kemiğindeki konumlarından ve üzerlerinin dişeti veya kemikle kaplı olmasından kaynaklı çoğunlukla gömülü durumda bulunurlar. Bununla beraber çene kemiğindeki yerlerinden ötürü bazen kendi önlerinde bulunan azı dişlerine baskı yapabilirler ve bu yüzden ağrı ile beraber ön dişlerde çapraşıklık oluşabilir.

Dişin bir kısmının dişeti ile kaplı olması genellikle enfeksiyona sebep olmaktadır. Burada oluşan enfeksiyon yüz bölgesinde şişmeye ve çeneyi açmada zorluğa neden olacaktır. Bu enfeksiyonların tekrarlaması durumunda sonuç, oradaki kemiğin erimeye başlaması ve eriyen kemiğin yerine iltihaplı doku oluşmasıdır.

20 yaş dişlerinin çekimi sonrasında, dişlerin etrafındaki kemik dokusu varlığından dolayı, yüzde şişlikle beraber ağrı görülebilir.

WeCreativez WhatsApp Support
Uzmanlarımıza 7/24 soru sorabilirsiniz.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.