...

Porselen Kaplama

Denizli Diş Hekimi | Porselen Kaplama

Porselen Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?
Porselen diş kaplama yöntemi, adından da anlaşıldığı gibi, diş üzerine porselen malzemelerden üretilen kaplamaların uygulanmasına denmektedir. İnsanların diş rengi ve biçimine uygun olarak yapılan bu kişiye özel porselen dişler, çok yüksek kaliteye sahip malzemelerden üretilmektedir.

Porselen kaplama uygulaması ise şu şekilde yapılmaktadır:

Öncelikle uygulama yapılacak dişlerin üzeri özel aletle silinerek temizlenmektedir
Daha sonra yapılacak porselen kaplamanın oturabilmesi için diş üzerinde gerekli inceltme yapılmaktadır. Bu inceltme işlemi genellikle 0,5 mm ile 0,7 mm arasında değişmektedir
Diş inceltme işleminden sonra ise kalıp alma işlemi gelmektedir. Bu işlem klasik yöntemlerle kalıp alma veya üç boyutlu görüntüleme teknolojisi ile yapılmaktadır.
Alınan kalıp ve görüntüler, istenen ölçülerle birlikte laboratuvarlara gönderilmekte ve porselen kaplamanın üretim safhası başlamaktadır. Bu süre de genellikle iki hafta civarında sürmektedir.
Porselen kaplama gelene kadar, kesilen dişlerin rahat kullanılması ve dişlerin zarar görmemesi için geçici kaplamalar yapılmaktadır.
Porselen kaplamalar diş hekimine geldikten sonra, diş hekimi hastanın ağzına kaplamaları yerleştirerek prova yapmaktadır. Provalarda problem oluşur ve bu problem diş hekimi tarafından giderilemez ise tekrar laboratuvara gönderilerek düzeltilmektedir. Provada problem çıkmaması ve diş hekiminin ufak düzeltmemeleri durumunda ise, parlatma işlemi için tekrar laboratuvara gitmektedir.
Laboratuvardan son hali ile parlatılmış olarak gelen porselen kaplamalar, özel bir yapıştırıcı ile dişlere geçirilerek yapıştırılmakta ve işlem tamamlanmaktadır.

WeCreativez WhatsApp Support
Uzmanlarımıza 7/24 soru sorabilirsiniz.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.